ru
ua
ru
ua

Як вибрати торцювальну пилу

Детально розповідаємо, як вибрати торцювальну пилу. З нашої статті ви дізнаєтеся основні види інструменту, їх призначення, розберетеся в типах двигуна і тонкощах покупки пилкового диска. У кінці зробили підбірку з ТОП-6 найкращих торцювальних пилок 2021 року з докладним описом кожної моделі.

Види торцювальних пил

Є три види торцювальних пилок:

 1. Маятникові.
 2. Комбіновані.
 3. Із функцією протягування.

Маятникові

Це обладнання з поворотним важелем на функціональному блоці. Відразу після опускання модуль пили розрізає матеріал. Цей вид торцювальних пил найпростіший у використанні і найбільш доступний за ціною. Сучасні моделі укомплектовані робочим столом із функцією обертання в горизонтальній площині. Завдяки цій опції оператор обробляє заготовку з усіх боків і не переміщує її.

Комбіновані

Укомплектовані додатковим шарніром для вертикального обертання. Це потрібно, щоб змінювати кут розрізу в різних площинах. Комбінована пила торцює навіть великі заготовки, які перевершують розміри пилкового диска.

У комбінованого обладнання невелика ширина різу, особливо якщо працювати під кутом або нахилом. Розпиляти широку заготовку вздовж і поперек не вийде.

Із протяжкою

Сучасні торцювальні пили з функцією протягування – це обладнання з горизонтальним переміщенням. Ширина пропила збільшена під кутом 90°. Функціональний блок переміщується за лінією різу і навколо шарнірної осі.

Є два види торцювальних пил із протяжкою:

 1. Стаціонарні.
 2. Переносні.

Стаціонарні вимагають установки окремої площадки для роботи.Якщо оператор правша, основне обладнання встановлюють зліва. Для лівшів усе навпаки.

Переносне обладнання важить до 12 кг. Можливості таких пил трохи скромніше і безпосередньо залежать від потужності двигуна.

Види двигунів торцювальних пил

Асинхронний

Економічний, надійний, не галасливий у роботі. Усередині майже немає елементів, які труться один об одного, тому деталі менше зношуються і майже не нагріваються. Тільки підшипники вимагають періодичної заміни.

Основний недолік – велика маса і невелика потужність. Агрегати на 2 кВт важать приблизно 20 кг. Користуватися таким громіздким обладнанням не завжди зручно.

Ротор не розганяти вище 2850 об/хв при підключенні від електромережі з промисловою частотою.

Колекторний

Більш популярний, ніж асинхронний. При такій же вазі видає крутний момент на більшій швидкості. Можливий максимум – до 10 000 об/хв. Пилкою з колекторним двигуном легше управляти через можливість стабілізувати оберти. До недоліків відносять гучну роботу і необхідність періодичної заміни щіток.

Безколекторний

Відрізняється високим ККД, працює тихо, надійний і стійкий до зношування. По суті, це оптимальна комбінація кращих якостей колекторного і асинхронного двигунів. Зазвичай такими агрегатами комплектують професійні торцювальні пилки.

Як вибрати торцювальну пилку

Як вибрати торцювальну пилку

Є два види торцювальних пилок:

 1. Побутові – мінімальна вага, середні технічні характеристики, точність розрізу невисока. Такий інструмент підійде для рідкого домашнього використання, не розрахований на інтенсивні навантаження і не відрізняється високим запасом міцності.
 2. Професійні – їх купують для інтенсивної і тривалої роботи, солідний запас міцності у всіх деталей, механізм розрахований на виконання різу високої точності.

На які характеристики слід звертати увагу при виборі

Потужність

Потужні двигуни розраховані на роботу з пильними дисками великих діаметрів. Робочий ресурс у таких агрегатів вище. Недолік один – велика вага. Зате потужний мотор без проблем справляється із заготовками з м’якого металу і твердих порід дерева. Для застосування в домашніх умовах досить потужності 1.6-1.8 кВт.

Оберти

Від цього показника безпосередньо залежить якість різу. Для побутового та професійного обладнання оптимальною вважається вилка від 3200 до 6000 об/хв. Більш зручні моделі укомплектовані регулятором швидкості.

Передача редуктора

 1. Зубчаста – надійна і галаслива одночасно. Диск не прокручується при високих навантаженнях. Точність розпилювання погіршується через активну вібрації.
 2. Ремінна – працює тихо і без вібрації, точність різу висока. На такій передачі прокручується вал двигуна, через що доводиться додатково налаштовувати обладнання.

Які додаткові опції знадобляться

 • якщо плануєте робити не тільки прямі різи, зверніть увагу на наявність опції різу під кутом;
 • підсвічування потрібне для додаткового комфорту в темний час доби;
 • мішок для збору стружки економить час на прибирання робочого місця;
 • лазерний покажчик допомагає вибрати правильний напрям і підвищити точність різу;
 • безключова заміна пильного диска – найзручніший варіант;
 • регулювання швидкості обертання і глибини різу роблять роботу більш зручною і точною;
 • також для безпеки і зручності знадобиться система плавного пуску двигуна і підтримання обертів при навантаженні.

Вибір диска

Тип матеріалу

Монолітні диски роблять із міцної вуглецевої сталі. Зношуються швидко, але піддаються заточенню.

Твердосплавні роблять з інструментальної сталі. На кінчику кожного зубця – напайка з особливо твердого сплаву. Зазвичай це вольфрам або карбід. Твердосплавні диски коштують дорожче, але витрати окупаються за рахунок високого ресурсу і запасу міцності.

Товщина пропилу

Тонкі диски не такі міцні, але дають максимально тонкий розпил, а це важливо при обробці дерева цінних порід. Товсті диски міцніше, але перетворюють на стружку більшу кількість матеріалу.

Величина і кількість зубів

Є диски з числом зубів від 8 до 90 штук. Чим більше зубців, тим нижче швидкість різу і чистіше пропил. Великі зуби використовують для швидких чорнових, а маленькі – для акуратних чистових пропилів.

Форма зубців

 1. Трапецієвидна – підходить для кольорових металів, пластику, ДСП і деревини.
 2. Увігнута – потрібна для розпилювання багатошарових матеріалів, наприклад, ламінату.
 3. Змінна (зуби скошені в різні боки) – оптимальна для МДФ і фанери.

При виборі диска рекомендуємо орієнтуватися на два основних параметри. Діаметр, щоб насадку можна було надіти на пилку. І матеріал, для розпилювання якого потрібно підібрати диск.

Краща пила торцювання

Рейтинг кращих торцювальних пилок: ТОП-6 2021

Пила торцювальна RZTK RMS 1750

Потужна електрична пила для дерева, ДСП, ДВП, пластика і торцювання заготовок. Розроблено для побутового використання середньої та низької інтенсивності:

Переваги: ​​

 • потужний двигун на 5000 об/хв робить різку швидкою і безпечною;
 • робить прямі і кутові розпили по дереву і пластику;
 • диск нахиляється до 45°, робочий стіл повертається вліво і вправо до 45°;
 • є фіксатор заготовки для точності розпилу;
 • міцні деталі гарантують довгий термін служби;
 • при правильній експлуатації за інструкцією діє офіційна гарантія виробника протягом двох років.

Пила торцювальна RZTK RMS 1750

Пила торцювальна RZTK RMS 1750

Вам може бути цікаво

Як вибрати точильний верстат

Пила торцювальна Metabo KGS 216 М

Одна з найбільш компактних і легких торцювальних пил Metabo. Перенести з місця на місце нескладно навіть у одній руці. Пильну голову легко заблокувати. А для зручності перенесення передбачені дві ергономічні ручки. Для широких заготівок є тягова функція.

Уся стружка під час роботи потрапляє в мішок для пилу через подовжений канал всмоктування. Надійна основа з алюмінію витримує інтенсивні навантаження.

Для різу під поширеними кутами передбачені точки фіксації. Живлення від мережі. Для точності різу модель KGS 216 M укомплектована лазерним покажчиком.

Робоча поверхня розширюється, якщо потрібна підкладка під рейки або довгі панелі.

Додаткові переваги: ​​

 • місце пиляння висвітлює світлодіод без батарейок;
 • високі упори роблять розпилювання безпечніше;
 • затиск надійно фіксує заготовку спереду і зверху;
 • обмежувач глибини спрощує виконання пазів;
 • для заднього розпилу головка нахиляється вліво;
 • усі метрики і шкали відмінно проглядаються;
 • при заміні диска не потрібно демонтувати захисний кожух, достатньо заблокувати шпиндель.

Пила торцювальна Metabo KGS 216 M

Пила торцювальна Metabo KGS 216 M

Пила торцювання Makita MLS100N

Одна з кращих торцювальних пилок Makita в лінійці. Конструкція легка і компактна, що робить устаткування маневреним і добре керованим. Передбачена система видалення пилу за допомогою вакуумного пилососа або мішка.

На тильній стороні є сполучна пластина, вона підвищує опір вістря. Є автоматичне блокування. Пила зупиняється в піднятому положенні і знову запускається відразу після початку руху важеля.

Кут нахилу, а також повороту вліво і вправо 45°.

У комплекті є все необхідне:

 • пильний диск із твердого сплаву;
 • гайковий ключ;
 • затиск і утримувач;
 • трикутна лінійка;
 • мішок для пилу.

Пила торцювання Makita MLS100N

Пила торцювання Makita MLS100N

Пила комбінована Ryobi RTMS1800-G

Комбінована пила торцювання з лазерним покажчиком забезпечує акуратний різ. Потужний двигун на 1.8 кВт і диск 48ТСТ – ефективна зв’язка для продуктивної роботи.

На литому алюмінієвому столі нескладно робити ідеальні за всіма параметрами заготовки. Установка легка і компактна, займає мало місця при зберіганні і зручна при транспортуванні. Передбачена ергономічна рукоятка для комфортної роботи. Для безпеки є плавний пуск і захист двигуна від перевантажень.

Спеціальні кожухи закривають диск, пропили виходять рівні, стабільні навіть при інтенсивній і тривалій роботі. Через компактні розміри робочого столу для розпилювання великих заготовок може знадобитися допомога другої людини.

Пила торцювальна комбінована Ryobi RTMS1800-G

Пила торцювальна комбінована Ryobi RTMS1800-G

Пила торцювальна Forte MS-255 SL

Підходить для поперечного розпилу однієї або відразу двох заготівок під 90° або довільним кутом. MS-255 SL розроблена для розпилювання композитних матеріалів і дерева на підставі. Якщо докупити спеціальні диски, можна пиляти труби і тонкий металевий профіль.

Пила торцювання MS-255 SL також працює по алюмінію, пластику і ламінату. Модель відмінно зарекомендувала себе під час монтажних, будівельних, оздоблювальних та столярних робіт. Робота у висячому положенні неприпустима. Крім установки на нерухому підставку можливий перенос і робота на імпровізованій основі.

Пила торцювальна Forte MS-255 SL

Пила торцювальна Forte MS-255 SL

Вам може бути цікаво

Як вибрати електролобзик

Пила торцювальна Hyundai M 1500 210

Пила торцювальна Hyundai M 1500 210

Пила торцювальна Hyundai M 1500 210

Професійна ріжучий система під диски різних діаметрів. Побідитові напайки гарантують стабільний розпил щільних і м’яких матеріалів, у тому числі металу. Деталі підігнані якісно, ​​усе працює без люфту, різ виходить чистим, додаткова обробка не потрібна.

Потужності двигуна 1500 Вт достатньо для будівельних робіт. При цьому агрегат економно витрачає енергію і розрахований на тривалу експлуатацію. Для безпеки передбачений захист від перевантажень і випадкового запуску.

Максимальна швидкість обертання диска – 4800 об/хв, розгін плавний, тому всі внутрішні механізми працюють у щадному режимі і не схильні до швидкого зносу.

Верстат зберігає стійкість навіть при роботі з великими заготовками. Стіл повертається вліво і вправо на 45°, обертається легко, за допомогою стопора неважко зафіксувати робочу поверхню в потрібному положенні. Для поширених кутів передбачені пази. При попаданні на такий паз чути клацання.

Переваги: ​​

 • точні розпили без сколів і зазубрин;
 • робота з дисками великого розміру;
 • струбцина для фіксації заготівок;
 • регулювання кута розпилу з високою точністю;
 • мішок;
 • адаптер підключення для пилососа;
 • стаціонарна установка при необхідності.

Зображення взяті з джерел: unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0