ru
ua
ru
ua

Вибір і монтаж світлодіодної стрічки

Розберемося у виборі та монтажу світлодіодної стрічки. Її використовують, щоб облаштувати контурне освітлення будинку, у квартирі, магазині або в офісі. За допомогою стрічки зручно робити вивіски, таблички та інші оригінальні рішення для комерційних і приватних проєктів у декоративних цілях.

Види світлодіодних стрічок

Із блоком живлення

Світлодіодна стрічка з блоком живлення зазвичай працює на імпульсних пристроях, розрахованих під напругу 12В. Негерметичні блоки живлення підходять для закритих приміщень із мінімальною вологістю. Герметичні потрібні для монтажу на вулиці, де в будь-який момент може піти дощ або сніг.

Від мережі

Більш універсальне і зручне рішення – світлодіодна стрічка з живленням від мережі. Вона витримує напругу 220В, працює без блоку живлення і підключається до розетки через випрямляч невеликого розміру. Головні переваги – простота використання і яскраве світло, майже таке ж, як у лампи на світлодіодах.

Стрічка RGB

Яскрава світлодіодна стрічка RGB світиться синім, зеленим і червоним світлом. Абревіатура RGB розшифровується з англійської як Red, Green, Blue (червоний, зелений, синій). Насправді відтінків набагато більше. Вони виходять за рахунок міксу трьох базових кольорів і регулювання інтенсивності світіння діодів.

Із пультом ДУ

Найдоступніший і практичний варіант стрічки з дистанційним управлінням – простий кнопковий пульт. Зовні нагадує аналогічний пристрій для телевізора або кондиціонера. Зазвичай на пульті для стрічки кілька кольорових кнопок. Кожна з них відповідає за «свій» колір – червоний за червоний, синій за синій і тощо. Управління радіоканалом через передачу інфрачервоного світла. Сучасні виробники пропонують і більш дорогі сенсорні пульти для світлодіодних стрічок.

Види світлодіодних стрічок

Як вибрати світлодіодну стрічку

Звертайте увагу на основні технічні характеристики.

Колір

Є стрічки синього, червоного, зеленого і білого кольору. Інші відтінки з’являються завдяки комбінації головних кольорів або за рахунок люмінофора на кристалах. Білі стрічки діляться на моделі з холодним, нейтральним і теплим світлом. Відомі також багатобарвні моделі двох видів: RGB з кристалами синього, зеленого і червоного кольору, а також WRGB з додатковими білими кристалами.

Потік світла

Відповідає за яскравість стрічки. Вона залежить від кількості елементів, виду світлодіода, відстані між елементами і ширини полотна. Яскравість також залежить від розміру чіпа і кількості рядів світлодіодів.

Найпоширеніші світлодіоди:

 1. SMD компоненти 3528 від 4 до 5 люмен.
 2. SMD компоненти 5050 від 10 до 14 люмен.
 3. SMD компоненти 2835 від 5 до 20 люмен.
 4. SMD компоненти 3014 від 5 до 10 люмен.
 5. SMD компоненти 5730 від 35 до 45 люмен.

Перші два види відносять до стандартних, інші до більш прогресивним, із низькою витратою електроенергії. Порахувати світловий потік легко. Потрібно просто помножити стандартне значення яскравості на число елементів одного відрізка.

Живлення

Оптимальним вважається блок живлення на 20-30% могутніше від стрічки. Щоб розрахувати сумарний показник, потрібно номінальну потужність у вольтах помножити на загальну кількість метрів. Наприклад, для стрічки потужністю 40Вт підійде блок живлення від 40Вт або потужніше. За таким же принципом підбирають контролер для RGB-стрічки.

Крім живлення, важливо враховувати напругу. Наприклад, для стрічки 12 Вт потрібен контролер і блок живлення, який працює за схемою 220-12 Вт, тобто перетворює напругу загальної електромережі до 12Вт у блоці живлення.

Захист

Мова про захист від вологи і пилу. Для чистих і сухих приміщень підходять стрічки IP 20. У неопалюваних кімнатах і там, де потрібно підсвітити підлогу, використовують світлодіоди з захистом IP 23, 43 і 44. Для кухні та ванної підходять стрічки в силіконовій трубці з IP 54, 65 або 68, для вулиці мінімальні вимоги щодо захисту на рівні IP 65 і вище.

Збірка

Тут зазвичай досить візуального огляду. Звертайте увагу, наскільки акуратно припаяні елементи. Занадто тонка стрічка навряд чи буде якісною і надійною. Опір у резистора хороших світлодіодів від 150 Ом, у дешевих і слабких моделей від 100 Ом.

Монтаж світлодіодної стрічки

Світлодіодні стрічки ламаються з двох причин: некоректний монтаж і погана якість обладнання. З LED-освітленням не буде жодних проблем, якщо звертати увагу на три основних моменти.

Правильна послідовність підключення

Підключаємо паралельно, відрізками, максимум п’ять метрів один відрізок. Цей метраж дотримують і виробники, коли намотують стрічку на котушки. Якщо потрібно підключити 10 або 15 метрів, з’єднувати відрізки один з одним не можна. Тому що доріжки стрічки, що проводять ток, витримують тільки п’ять метрів. При більшому навантаженні світлодіоди виходять з ладу, а світіння буде нерівномірним. Наприклад, яскраве спочатку і тьмяне в кінці.

Підключення допускається з двох сторін. Це знижує навантаження на доріжки для струму і робить світіння більш рівномірним. Особливо важливо підключати з двох сторін потужні стрічки з напругою від 9.6Вт на метр. Єдиний мінус цього способу – додаткові дроти вздовж всієї стрічки.

Монтаж на алюмінієвий профіль

Він краще за інших проводить тепло. Надмірний перегрів стрічки погано позначається на роботі світлодіодів: вони втрачають яскравість і руйнуються набагато швидше покладеного терміну.

При монтажі на алюмінієвий профіль стрічка пропрацює 5-10 років, а без дотримання цього правила протримається, в кращому випадку, рік.

Тепловідведення критично необхідний стрічок, захищеним силіконом у верхній частині. Вони віддають тепло тільки через підкладку в нижній частині конструкції. На жаль, цього достатньо далеко не завжди. Якщо наклеїти стрічку на дерево або пластик, охолодження підсвічування буде прагнути до нуля.

Потужність блоку живлення

Мінімум на 20%, а краще на 30% більше, ніж потужність стрічки. Тільки в цьому випадку світлодіоди працюватимуть довго, а освітлення залишиться рівномірним протягом усього терміну експлуатації. Не варто купувати блок живлення, який весь час буде працювати на межі своїх можливостей. У таких умовах термін служби обладнання майже завжди скорочується в кілька разів.

Як вибрати світлодіодну стрічку

Рейтинг світлодіодних стрічок 2021: ТОП-6 моделей

Розумна світлодіодна стрічка NiteBird SL1 2.8м

Зручна стрічка з великою палітрою кольорів для створення потрібного ефекту. Монтаж гранично простий – досить просто покласти під диван, наклеїти на меблі або техніку. Управління через смартфон, додаток і розумну колонку робить NiteBird по-справжньому зручним і технологічним девайсом.

Кількість сценаріїв додатки радує різноманітністю. Для кожного свята вийде підібрати свій оригінальний варіант. Розумна колонка в парі з голосовим помічником виставлять потрібні параметри, поки ви відпочиваєте у кріслі або на дивані.

Стрічка NiteBird знижує напругу очей і знімає втому, тому що «вміє» світити димірувальним (регулювання яскравості) світлом.

Живлення від мережі, у комплекті USB-шнур і контролер з необхідним запасом напруги. Світлодіоди підходять для використання в гардеробній, на кухні, у дитячій та інших приміщеннях на дзеркалах, шторах, техніці, дверях, сходах, стелі і меблях.

Потужність 3.28 Вт на один метр. Клас захисту IP 20 підходить тільки для сухих і чистих приміщень.

Розумна світлодіодна стрічка NiteBird SL1 2.8м

Розумна світлодіодна стрічка NiteBird SL1 2.8м

Світлодіодна стрічка Venom SMD 2835 60 LEDs/M 4.8W 5м 12V IP20

Оптимальний за всіма параметрами варіант для зовнішнього і внутрішнього підсвічування. При покупці стрічки для підсвічування фасадів звертайте увагу на ступінь захисту кожної конкретної стрічки.

Працює від блоку живлення на 12В, світлодіод SMD 2835 з яскравістю до 20 люмен. Виробник заявляє термін експлуатації 30 000 годин. Кут 120°С.

Клас захисту саме цієї моделі IP 20 підходить тільки для чистих і сухих приміщень. Офіційна гарантія виробника 12 місяців. Довжина відрізка п’ять метрів.

Світлодіодна стрічка Venom SMD 2835 60 LEDs/M 4.8W 5м 12V IP20

Світлодіодна стрічка Venom SMD 2835 60 LEDs/M 4.8W 5м 12V IP20

Вам може бути цікаво

Як вибрати клейовий пістолет

Світлодіодна стрічка Brille BY-028/120 220V 2835 CW WHITE PCB IP65 3м

Стрічка «Брилле» з живленням від мережі підходить для внутрішніх приміщень, а також для декору фасадів, вітрин та рекламних вивісок. Досвідчені дизайнери знають, як зонувати приміщення за допомогою світлодіодної стрічки і робити акценти на конкретних об’єктах.

Рівень захисту IP 65 – стрічка підходить для використання на вулиці, надійно захищена від прямого контакту з водою і пилом. Світіння холодне, на одному метрі 120 світлодіодних елементів. Вони не гучні, працюють без мерехтіння і не виділяють шкідливі речовини.

Доріжки витримують напругу 220В, усе працює без блоку живлення, через пряме підключення до мережі. Потужність 24 Вт/м. Довжина відрізка три метри.

 Світлодіодна стрічка Brille BY-028/120 220V 2835 CW WHITE PCB IP65 3м

Світлодіодна стрічка Brille BY-028/120 220V 2835 CW WHITE PCB IP65 3м

Світлодіодна стрічка IEK eco LSR-3528WW120-9.6W 12V IP65 5м

Естетичне декоративне освітлення для вітрин, вікон, барних стійок і меблів, а також для плінтусів, карнизів і підвісних стель, у тому числі і на кілька рівнів. У комплекті, крім самої стрічки, коннектор, контролер, блок живлення LED ІПСН.

Можливості та характеристики світлодіодів IEK eco:

 • запуск підсвічування чотирьох основних кольорів, холодний і теплий відтінок білого, а також багатобарвний варіант;
 • дистанційне керування і перемикання в автоматичному режимі кольору, яскравості за допомогою контролера, вибір різних комбінацій і поєднань;
 • універсальний дизайн підходить для житлових і нежитлових приміщень, гаражів;
 • стрічка-самоклейка проста і зручна в монтажі;
 • потужність 9.6 Вт/м;
 • напруги 12В;
 • клас захисту IP 65, підходить для використання на вулиці.

Світлодіодна стрічка IEK eco LSR-3528WW120-9.6W 12V IP65 5м

Світлодіодна стрічка IEK eco LSR-3528WW120-9.6W 12V IP65 5м

Вам може бути цікаво

Як вибрати лазерний нівелір

Світлодіодна стрічка Reality RGB Stripe 5м

Світлодіодна стрічка преміальної якості, яка ідеально впишеться в дизайн готелю, кафе, бару, ресторану, офісу, котеджу або квартири. У каталозі цього виробника представлені стрічки в стилі хай-тек, лофт, класика, модерн і арт-деко. Одне з головних переваг – демократичні ціни на продукцію німецького виробництва.

Переваги і характеристики моделі:

 • управління на відстані від пульта дистанційного керування;
 • захист IP 20 підходить для використання в сухих і чистих приміщеннях;
 • світіння RGB радує великим вибором доступних кольорів і відтінків;
 • довжина відрізка п’ять метрів;
 • основа приємного білого кольору.

Світлодіодна стрічка Reality RGB Stripe 5м

Світлодіодна стрічка Reality RGB Stripe 5м

Вам може бути цікаво

Як вибрати електролобзик

Світлодіодна стрічка Kanlux LEDS-P 4W/M IP00-CW 5 м

Світлодіодна стрічка Kanlux LEDS-P 4W/M IP00-CW 5 м

Світлодіодна стрічка Kanlux LEDS-P 4W/M IP00-CW 5 м

Практична світлодіодна стрічка від всесвітньо відомого польського бренду. Серед головних переваг проста експлуатація та монтаж, універсальний дизайн, який підходить для будь-яких об’єктів, широкий перелік доступних опцій.

Бренд Kanlux славиться високою якістю своєї продукції. Кожна котушка зі стрічкою перед випуском у продаж проходить кілька стадій контролю, тому на склад, а потім і до покупців відправляються тільки ретельно перевірені світлотехнічні вироби.

Переваги і характеристики світлодіодів Kanlux:

 • напруга 12В;
 • довжина відрізка п’ять метрів;
 • світловий потік 300 люмен;
 • офіційна гарантія виробника 12 місяців.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com, unsplash.com.

Вам сподобалася стаття?

0