ru
ua
ru
ua

Як вибрати відеореєстратор

Як вибрати відеореєстратор, який гарантовано зніме на відео той самий момент? У цій статті розберемо види і основні функції реєстраторів, які допомагають не тільки зняти ДТП, але також розпізнати номери інших авто або особи конкретних людей.

Відеодоказ після ДТП – не єдина причина покупки устаткування. Часто вчасно записане відео захищає від поліції, яка перевищує свої повноваження, стає вирішальним аргументом у суперечці зі страховою компанією або фіксує незаконні дії клієнтів.

Зрозуміти, який реєстратор підходить для підстраховки в різних ситуаціях, допоможе класифікація обладнання.

Види відеореєстраторів

Реєстратор-дзеркало

Зовні відеореєстратор з камерою заднього виду виглядає як звичайне дзеркало для салону. При цьому в нього вбудована ширококутна камера для зйомки процесу руху. Вона вмикається за допомогою ключа запалювання, а відзнятий матеріал зберігається на карті пам’яті.

Зручно, що зняте відео можна запустити і подивитися прямо на реєстраторі. Залежно від моделі діагональ екрану від 2.5 до 9.7 дюймів. У багатьох пристроїв є виносні камери. Вони знімають салон і все, що відбувається позаду автомобіля.

Камера заднього виду особливо зручна для початківців водіїв, які тільки освоюють мистецтво парковки. Вона не тільки повідомляє відстань до найближчого об’єкта, але і сигналізує про можливі небезпеки в зоні парковки.

Вам може бути цікаво

Як вибрати дитяче автокрісло

Відеореєстратор із радар-детектором

Радар-детектор – це сигнал, який заздалегідь фіксує радари поліції і попереджає про них водія. Важливо не плутати з антирадаром. Детектор тільки приймає і обробляє сигнал, у той час як антирадар створює перешкоди, втручається і ускладнює роботу «поліцейських частот».

Деякі відеореєстратори працюють як радар-детектор, але без приймача. Замість нього встановлений модуль GPS, і він теж попереджає про наближення до поліцейської техніки. Але виявляє тільки пристрої, занесені в базу, і не фіксує ручні радари.

Майже всі автолюбителі вибирають обладнання з однією камерою. Але для таксистів, працівників громадського транспорту та інших підприємств, які обслуговують клієнтів, більше підходять відеореєстратори на дві камери.

Види реєстраторів за роздільною здатністю

 1. Відеореєстратори з роздільною здатністю HD (1080х720) добре знімають великі об’єкти, але дрібні, наприклад, номерні знаки, майже неможливо розрізнити. Особливо важко розпізнати літери і цифри номера, якщо зйомка була на великій відстані.
 2. Відеореєстратори з роздільною здатністю Full HD знімають відео у два рази якісніше, ніж пристрої з HD. Номер автомобіля вийде розпізнати з відстані від 10 до 15 метрів.
 3. Роздільна здатність Super HD деталізує відео до найдрібніших деталей. Номери машин на стоп-кадрах виходять чіткіше, а на відео відсутні розмитості.
 4. 2К трохи краще від попереднього варіанту, але різниця не настільки істотна, щоб довго вибирати між ними.
 5. Відеореєстратори зі здатністю Ultra HD гарантують максимальну деталізацію всіх зображень навіть на далекій дистанції. Підійде всім автолюбителям і компаніям, які пред’являють підвищені вимоги до своєї безпеки.

Як вибрати відеореєстратор

Вам може бути цікаво

Як вибрати GPS-навігатор

Як вибрати відеореєстратор

Екран

Без нього відеореєстратор теж буде працювати нормально. Але іноді запис потрібно подивитися тут і зараз, прямо в автомобілі. Налаштування обладнання з екраном зручніше і займає менше часу.

Кріплення

Добре й надійне зазвичай непомітне, тому що тримає міцно і поглинає вібрації. Є три види кріплень.

 1. Кронштейн з присоскою – простий в установці, підходить до будь-якого скла. При перепадах температур присоска іноді слабшає. А при різкому гальмуванні або в момент ДТП взагалі може злетіти і запису найбільш важливого моменту не відбудеться.
 2. Кріплення на дзеркалі заднього виду – безпечне, надійне, але ускладнює водієві огляд дороги. Перевага – прихована установка. Камеру часто не беруть до уваги зловмисники. Мінуси – висока ціна і обмежений радіус зйомки.
 3. Блок фіксації з декількома камерами, де передбачене окреме підключення кожної. Це дорога система з ненайкращою якістю запису.

Кут огляду

Для відеореєстратора 90-100 градусів мало, тому що бічна ділянка дороги не потрапляє до кадру. Оптимальний кут огляду від 140 до 170 градусів.

Перезапис

Реєстратор пише відео фрагментами. Залежно від налаштувань це можуть бути інтервали від 2 до 15 хвилин. Коли карта пам’яті переповнена, на місце старих файлів записуються нові.

Важливо! Дешеві реєстратори втрачають 1-2 секунди відео при перезапису. Іноді вирішальні кадри пропадають саме так. Правильний реєстратор проводить циклічний запис відео. Обов’язково уточнюйте цей момент при виборі обладнання.

Занадто великі інтервали, наприклад, по 15 хвилин у високій роздільній здатності зберігаються довше. Через це в знятому матеріалі також з’являються прогалини.

Роз’єми

TV-out, HDMI, USB, полегшують копіювання і перегляд відео на телевізорах, комп’ютерах та інших пристроях.

Живлення

Зручно, коли є свій акумулятор і можлива робота від автомобільної електрики на 12-24В. Це потрібно, щоб реєстратор продовжував знімати, коли розрядиться його власна батарея.

Додаткові функції, на які варто звернути увагу

 1. GPS – фіксує швидкість машини і її координати.
 2. G-сенсор – фіксує аварійні ситуації і автоматично знімає відео. Приблизно за 10 секунд до і 20 секунд після ризикованого моменту. Реагує на перевороти, різкі повороти, прискорення, гальмування і удари.

Після покупки реєстратора з такою опцією відразу ставте G-сенсор на мінімум чутливості. Інакше він буде знімати «аварійні» відео після кожного «лежачого поліцейського».

 1. Датчик руху – розпізнає рухи в полі зору камери. Не користується великою популярністю в нашій країні, але стане в нагоді, якщо реєстратор потрібен для відеоспостереження, коли водія немає поруч.
 2. Підсвічування на діодах навколо об’єктива. Теоретично, повинно допомагати знімати в темряві, але на практиці майже марне. Часто через підсвічування з’являються засвічені фрагменти і відблиски.

 

ТОП-5 відеореєстраторів: рейтинг кращих моделей 2021

Відеореєстратор Aspiring Proof 3

Цей акуратно зібраний реєстратор без проблем впишеться в інтер’єр салону машини будь-якої моделі.

Камера знімає відео Full-HD з полем зору на 130 градусів. Важливі файли з аварійними моментами будуть захищені від перезапису завдяки G-сенсору. Він гарантовано зреагує на кожну різку зміну руху.

При перегляді відзнятого матеріалу виключені мікрозатримки. Завдяки чипсету AX3291 відео записується на високій швидкості без візуального ефекту уповільнення картинки. Вбудований мікрофон записує звук зі швидкістю передачі даних 320 Кбіт/с.

G-сенсор, відомий серед водіїв, як «датчик удару» реагує на всі неприродні рухи автомобіля, робить запис того, що відбувається і автоматично зберігає всі в окрему папку з блокуванням від видалення. G-сенсор спрацює, навіть якщо під час зіткнення ваш автомобіль нерухомо стояв на парковці. Номерні знаки і машина порушника будуть зафіксовані.

Реєстратор підключається до ноутбука або ПК через USB-кабель. Досить зняти кріплення Aspiring Proof 3, і у вас в руках опиниться компактний фотоапарат. Це зручно для тих, хто любить багато знімати на прогулянках і в подорожах.

Відеореєстратор Aspiring Proof 3

Відеореєстратор Aspiring Proof 3

Відеореєстратор Prestigio RoadRunner 420

Фронтальна камера цього реєстратора записує чітке, деталізоване відео Full-HD формату на швидкості 30 кадрів за секунду. При необхідності розібратися в знятому ДТП усе буде видно до найменших деталей. Камера заднього виду покаже, що відбувалося в салоні і за автомобілем.

Усі функції Prestigio RoadRunner 420 працюють без збоїв, тому що за якість обробки відео відповідає новий дисплей GC2053 і процесор GP5186.

На екрані IPS діагоналлю 3 дюйми можна дивитися відзняте відео, не виходячи з автомобіля. Картинка деталізована і чітка незалежно від кута огляду. Водієві залишається тільки вибрати зручний кут нахилу для перегляду.

Нічний режим зробить якісне відео навіть під час поїздки в темний час доби при поганому освітленні. Циклічний запис у зв’язці з детектором руху унеможливлюють проблеми з вільним місцем для нових відео.

Реєстратор включається тільки після сигналу датчика руху. Коли пам’ять переповнена, нові ролики автоматично перезаписуються на місце старих. Завдяки G-сенсору відео з аварійними епізодами не зітруться через циклічний перезапис.

Відеореєстратор Prestigio RoadRunner 420

Відеореєстратор Prestigio RoadRunner 420

Вам може бути цікаво

Як вибрати автомагнітолу

Відеореєстратор Aspiring Reflex 1

Реєстратор популярного формату, вмонтований у дзеркало заднього виду, ідеально вписується в дизайн салону. Раціональне конструкторське рішення радує якістю збірки. Русифіковане меню допоможе розібратися в налаштуваннях за пару хвилин.

Технологія паркувального моніторингу Aspiring Reflex 1 завжди напоготові і спрацьовує автоматично навіть при мінімальній загрозі.

Переваги моделі:

 • відео пишуть відразу дві камери і зберігають на карту microSD 32 Гб;
 • фронтальна камера з полем зору 148 градусів записує відео в Full HD форматі;
 • діагональ екрану 4.3 дюйма зручна для перегляду відзнятого матеріалу;
 • G-сенсор миттєво реагує на будь-які різкі зміни руху і починає запис;
 • важливі файли можна скопіювати в резерв і захистити від перезапису;
 • передбачені паркувальні лінії;
 • зовнішня камера з полем зору 120 градусів знімає HD-відео з роздільною здатністю 720х480р;
 • вологозахист зовнішньої камери на рівні IP65.

Відеореєстратор Aspiring Reflex 1

Відеореєстратор Aspiring Reflex 1

Відеореєстратор Gazer F730

Відеореєстратор з функцією комп’ютерної діагностики автомобіля OBD II. При необхідності можна підключити виносну камеру другим номером. Вбудований трекер GPS реєструє маршрути і оснащений функцією SpeedCam для визначення координат і напрямку руху автомобіля.

Кут огляду матриці Sony Exmor 170 градусів. За допомогою програми Gazer Dashcam Internet of Vehicles доступні унікальні можливості:

 • зберігання записів у хмарі;
 • вивантаження в соціальні мережі;
 • аналіз поїздки за витратою палива, майстерності водіння з прив’язкою до карти;
 • відеоспостереження в охоронному режимі;
 • контроль стану автомобіля.

Переваги моделі:

 • є модуль Wi-Fi;
 • додаток Gazer Dascham завантажується на iPhone і Android;
 • опція Head-Up Display з проєкцією відео на лобове скло;
 • G-сенсор стежить за ударами, поворотами, розгоном і різкими гальмуваннями і відразу записує ролі;
 • екстрений захист записів бездротовою кнопкою;
 • карта пам’яті до 256 Гб.

Відеореєстратор Gazer F730

Відеореєстратор Gazer F730

Відеореєстратор Garmin Dash Cam Mini

Відеореєстратор Garmin Dash Cam Mini

Відеореєстратор Garmin Dash Cam Mini

Компактний відеореєстратор з автоматичним режимом запису аварій і збереженням відео.

Переваги моделі:

 • компактні розміри, пристрій майже не видно на лобовому склі;
 • записує відео якості 1080р HD у діапазоні 140 градусів навколо камери;
 • збережене відео легко перекинути на смартфон, де встановлено додаток Garmin Drive, для цього передбачений Wi-Fi модуль;
 • у цьому ж додатку запис автоматично синхронізується, після чого його вийде подивитися на смартфоні відразу з чотирьох ракурсів різних камер.

Установка Garmin Dash Cam Mini передбачена за дзеркалом заднього виду. Для початку роботи досить закріпити пристрій і підключити до джерела живлення в автомобілі.

Незважаючи на мініатюрні розміри, пристрій дійсно записує якісне відео з роздільною здатністю 1080р у полі зору 140 градусів.

Зображення взяті з джерел: pixabay.com.

Вам сподобалася стаття?

0